Home » ЕКОНОМІКА » Чи ми дурні, що такі бідні?

Чи ми дурні, що такі бідні?

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року у рейтингу обласних центрів України Житомир посів п’яте місце і поступився лише Львову, Тернополю, Києву та Вінниці. Про це розповів під час нещодавнього засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради начальник управління освіти міськради Валентин Арендарчук.

Зокрема, в тестуванні з історії 47% випускників житомирських шкіл  склали ЗНО на достатньому та високому рівні. У тестуванні з математики 67% житомирських учнів, які брали участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, склали його успішно.

73% випускників житомирських шкіл, які брали участь в тестуванні з англійської мови, склали іспит на достатньому та високому рівні. ЗНО з української мови на достатньому та високому рівні склали 74% випускників житомирських шкіл, що тестувалися.

Ось такі здобутки житомирських освітян, які у надзвичайно складних умовах надають досить пристойний рівень освіти житомирським дітлахам та продовжують славні традиції житомирської освіти. Ось такі досягнення і житомирських школярів, які одні з найкращіх склали державне зовнішнє незалежне оцінювання та продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах країни.

Здавалося б, з такої, безумовно, позитивної новини щодо успіхів житомирських освітян та їх вихованців можна порадіти і це мало б додати оптимізму та надії багатьом житомирянам. Адже освіта у нас – чудова,а  діти – талановиті й розумні. Тому ми, як держава, як народ, можемо бути впевнені у завтрашньому дні нашої країни. Але сьогодні з оптимізмом як в Україні, так і в Житомирі важкувато. І ось чому.

За оцінками експертів, кількість трудових мігрантів з України становить від 5 до 7 мільйонів ​​чоловік і кількість українців, що виїжджають з країни у пошуках кращого життя, зростає з кожним роком. Соціологічні дослідження показали, що більшість працездатних українців вже виїхали за кордон. Кожен другий український трудовий мігрант займається там ремонтом або будівництвом, інші – сільськогосподарськими роботами або роботою по будинку. Тільки 3% українських заробітчан їдуть працювати програмістами.

За даними офіційної статистики в Україні проживають 42,4 мільйона чоловік. У 2016 році ця цифра становила 42,6 мільйонів, в 2015 – 42,8 мільйона чоловік. Щорічно кількість українців скорочується на 180 тисяч осіб. І справа не тільки в анексії Криму та військових діях на Донбасі. Є дві основні причини для такої тенденції – демографічна ситуація (населення старіє, народжуваність падає) і надзвичайно низький рівень добробуту.

До чого це все? А до того, що сьогоднішні житомирські успішні випускники шкіл, які чудово знаються у математиці, фізиці, історії, англійській, українській мові та іншому вже завтра поїдуть з Україні. До Європи, аби із своїми непоганими знаннями працювати в полях, на фермах та  будівництві. І вони будуть будувати Європу і своє життя там, в Європі, а не тут, в Україні. Адже вони, мабуть, не такі вже й дурні, щоб бути бідними.

 Андрій Галаганов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*