Home » Війна » Миролюбна Японія прагне збільшити експорт зброї

Миролюбна Японія прагне збільшити експорт зброї

Японія, відома своєю пацифістською конституцією, вже звертає свою увагу на світовий ринок експорту зброї, повідомляє CNBC.

Міністр оборони Ген Накатані заявив Nikkei на початку цього місяця, що він хоче просувати експорт японської зброї, що є чітким сигналом про зміну політики країни у сфері озброєнь, яка досі була зосереджена переважно на задоволенні потреб Сил самооборони Японії.

Прем’єр-міністр Шігеру Ішіба також заявив про посилення зосередженості на оборонному секторі, ставши першим чинним прем’єр-міністром, який відвідав DSEI Japan, найбільшу оборонну виставку країни.

Хоча зміна позиції відбувається в той час, коли зростають світові витрати на оборону, мотиви Японії більше пов’язані з її проблемами безпеки, ніж з отриманням прибутку від зростання світового попиту на зброю, повідомили експерти CNBC.

Найбільшою причиною цієї зміни є поглиблення зв’язків та підвищення оперативної сумісності японських збройних сил з їхніми союзниками та партнерами, каже Рінтаро Іное, науковий співробітник Інституту геоекономіки, що базується в Токіо.

Експортуючи зброю за кордон, країна може покращити оперативну сумісність з країнами-покупцями, стандартизуючи процеси технічного обслуговування та створюючи можливості для спільних навчань.

«Ця логіка була головною з тих пір, як прем’єр-міністр [Сіндзо] Абе створив концепцію «проактивного внеску в мир» у 2013 році, яка спрямована на поглиблення співпраці з іншими західними країнами в цій галузі, особливо в галузі безпеки», — каже Іное.

Коли покійний Абе був при владі, він очолив зусилля щодо перегляду тлумачення статті 9 японської конституції, щоб дозволити Силам самооборони Японії активніше брати участь у міжнародних миротворчих зусиллях та обороні союзників.

Японія також хоче розвивати свою оборонно-промислову базу, яка була «у дуже поганому стані», перш ніж країна збільшила свій оборонний бюджет у 2022 році, каже Іное. Експорт дозволив би їй досягти економії від масштабу, необхідної для більш життєздатного внутрішнього виробництва.

Замість того, щоб інвестувати у свою внутрішню оборонну базу, країна значною мірою закуповувала зброю у Сполучених Штатів, таку як винищувачі F-35 та радіолокаційні системи SPA-7.

«Це створило складну ситуацію для оборонної промисловості Японії, і низка компаній покинула цей сектор, особливо в ланцюжку поставок», – каже Іное. У 2023 році повідомлялося, що за останні 20 років оборонну промисловість покинули понад сто компаній.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*