Home » Кримінал » Незаконні дії слідчих Державного бюро розслідувань щодо адвокатів є неприйнятними у правовій демократичній державі

Незаконні дії слідчих Державного бюро розслідувань щодо адвокатів є неприйнятними у правовій демократичній державі

11 квітня 2023 року відбулось позачергове засідання Ради адвокатів України, на якому розглянуто звернення Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимира Клочкова щодо перешкоджання професійній діяльності адвокатів, порушення прав і гарантій адвокатської діяльності працівниками Державного бюро розслідувань.

Як доповів Володимир Клочков, 6 квітня 2023 року слідчими Державного бюро розслідувань була проведена низка незаконних обшуків у адвокатів міста Києва і Київської області, які є захисниками клієнтів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення.

Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ наголосив, що обшуки відбулись з кричущими порушеннями конституційних прав громадян та професійних прав і гарантій адвокатської діяльності з боку слідчих Державного бюро розслідувань.

Так, була проігнорована законна процедура проведення обшуків у спеціальних суб’єктів – адвокатів. Обшуки проводились як невідкладні слідчі дії в житлі, офісних приміщеннях та транспортних засобах, що перебувають у володінні та користуванні адвокатів та/або членів їх родин, в результаті яких було безпідставно вилучено майно адвокатів та відомості, що містять адвокатську таємницю.

Також під час здійснення обшуків з боку працівників ДБР відбулись грубі порушення, в тому числі недопущення адвокатів до участі у слідчих діях, намагання здійснити особистий огляд із застосуванням сили та фізично чинилися перешкоди у наданні
правової допомоги клієнтам.

Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ підготовлений Висновок про масове порушення прав та гарантій адвокатської діяльності працівниками Державного бюро розслідування.

Рада адвокатів України заявила, що дії з боку слідчих ДБР є здійсненням забороненого Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами, здійсненням тиску на адвокатську професію, незаконного втручання в адвокатську діяльність, реального фізичного впливу на окремих адвокатів під час виконання ними своїх конституційних правозахисних функцій.

З цього приводу Рада адвокатів України ухвалила рішення направити заяву про вчинення злочину до правоохоронних органів, а також скерувати звернення до Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Ради суддів України та міжнародних юридичних організацій. Крім того, РАУ планує звернутися до профільних Комітетів Верховної Ради України та Голови ВРУ.

Напередодні Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова направила лист до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, в якому звернулась з проханням здійснити в межах повноважень заходи, направлені на відновлення порушених правоохоронними органами прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, у тому числі для неприпустимості подібних порушень у подальшому.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*