Home » СУСПІЛЬСТВО » Право » Нотаріусів та держреєстраторів зобов’яжуть надавати адвокатам інформацію з реєстрів

Нотаріусів та держреєстраторів зобов’яжуть надавати адвокатам інформацію з реєстрів

Під час направлення адвокатських запитів для отримання даних, які містяться у державних реєстрах, адвокати часто отримують відмови. Отримувачі запитів вказують для цього різні причини. Але ці відмови перешкоджають професійному виконанню професійних обов’язків!

На це звернув увагу народний депутат Олександр Юрченко, який зареєстрував у ВР проект Закону №10446 від 30.01.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відповіді на адвокатський запит».

Документом пропонується доповнити:

  • ч. 1 ст. 24 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність
  • ст. 8 Закону про нотаріат
  • ч. 3 ст. 32 Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
  • ч. 7 ст. 11 Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, –

у яких передбачити обов’язок органів, які забезпечують ведення державних реєстрів, надавати повну інформацію та копії документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту (крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом).

Йдеться про Спадковий реєстр та інші єдині та державні реєстри, що функціонують у системі Міністерства юстиції України (для нотаріусів), Державний реєстр прав та Єдиний державний реєстр (для держреєстраторів).

Зазначається, що подання адвокатом адвокатського запиту є професійним правом адвоката, у зв’язку із наданням правничої допомоги на підставі договору про надання правової допомоги та надає адвокату право отримувати на адвокатський запит фактично будь-яку інформацію та документи, необхідні адвокату для надання допомоги клієнту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*