Home » ЕКОНОМІКА » 50 млн грн штрафу за змову на торгах

50 млн грн штрафу за змову на торгах

Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Тимчасової адміністративної колегії АМКУ про притягнення ТОВ «Хозхімсервіс» і ТОВ «Віртум Строй» до відповідальності за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладання штрафу на загальну суму 50 297 292 грн.

Під час розслідування було встановлено, що згадані компанії узгоджували між собою поведінку у двох тендерах: щодо реконструкції двох Білогорівських магістральних водоводів та будівництва бурового майданчика. Загальна очікувана вартість торгів становила більше 49 млн. грн. Однак завдяки змові учасники торгів усунули між собою конкуренцію та змагальність, що було визнано порушенням.

ТОВ «Хозхімсервіс» не погодилося з рішенням Комітету та звернулося з позовом до Господарського суду міста Києва про його скасування. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову повністю.

Надалі обидва відповідачі подали апеляційні скарги до Північного апеляційного господарського суду. За результатами перегляду справи в апеляційному порядку, колегія суддів Північного апеляційного господарського суду дійшла висновку про порушення вказаними компаніями законодавства про захист економічної конкуренції. Відтак у задоволенні апеляційних скарг їм було відмовлено. 

Тепер ТОВ «Хозхімсервіс» і ТОВ «Віртум Строй» зобов’язані сплатити штраф на загальну суму 50 297 292 грн.

Нагадаємо, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*