Home » Общество » Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом знесення пам’ятника Петровському

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом знесення пам’ятника Петровському

Поліція за фактом знесення пам’ятника Григорію Петровському в Дніпропетровську відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 298 КК – “незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”.

Як повідомляє в суботу Дніпропетровське облуправління Нацполіціі, “29 січня в 21:00 на Привокзальній площі в Кіровському районі районы… Дніпропетровська було пошкоджено пам’ятник І. Петровському. На заході були присутні більше 200 активістів”.

За інформацією облуправління, для попередження силового протистояння і конфліктів громадський порядок охороняли 131 співробітник дніпропетровської поліції, також працювали групи документування. Для забезпечення безпеки громадян працівники поліції обмежили входи і виходи з метро.

“Після пошкодження пам’ятника Петровському частина учасників заходу попрямувала в парк ім. Калініна з метою демонтажу однойменного пам’ятника, однак після проведеної працівниками поліції профілактичної бесіди, вони відмовилися від задуму і розійшлися .Під час слідства буде встановлено роль кожного учасника заходу”, – йдеться в повідомленні поліції.

Санкція ч. 2 ст. 298 КК передбачає покарання у вигляді штрафу до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого, інформує облуправління поліції.

Пам’ятник Г.Петровському знаходився на Привокзальній площі Дніпропетровська близько 40 років, саме на честь “всеукраїнського старости” місто змінило в 1926 р стару назву Катеринослав.

Як повідомила раніше прес-служба партії “УКРОП”, знесення монумента активісти назвали виконанням вимог закону про декомунізацію. Пам’ятник спочатку підпиляли, а потім за допомогою вантажного крана скинули на землю. Падіння Петровського супроводжувалося виконанням гімну України. Пам’ятник майже повністю вцілів: під час демонтажу Петровський втратив тільки нижню частину ніг.

Міська влада Дніпропетровська спільно з жителями міста виберуть подальше місце дислокації знесеного пам’ятника Г. Петровському, заявив в.о. заступника мера Микола Лисенко.

“Його відвезуть на базу одного з комунальних підприємств міськради. У суботу ми постараємося зняти елементи, які залишилися, щоб попередити розкрадання. З жителями Дніпропетровська ми виберемо подальше місце його дислокації”, – цитує М.Лисенка прес-служба Дніпропетровської міської ради.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*