Home » ЕКОНОМІКА » Румунія не справляється з експортом зерна з України

Румунія не справляється з експортом зерна з України

Через відсутність транспортної інфраструктури, яка потрібна для вивезення зерна з України, президент Румунії Клаус Йоханніс назвав це завдання “логістичним викликом епічних масштабів”.

Налагодження вивезення українського зерна через Румунію – це завдання, яке не має швидкого вирішення. Це випливає з інтерв’ю гендиректора румунського чорноморського порту Констанца Флоріна Гойдеа німецькому інформагентству dpa, опублікованому в суботу, 18 червня.

За словами Флоріна Гойдеа, понад 80% українського зерна, яке надходить до порту Констанца, привозять туди малі вантажні кораблі через Дунай. Дунаєм походить українсько-румунський кордон.

Річкові вантажні судна повинні йти вгору Дунаєм з українських дунайських портів Рені та Ізмаїла – спочатку по звивистому Кілійському рукаву до порту Чернаводе, а звідти – каналом Дунай – Чорне море до Констанци, пояснює Гойдеа. Від Ізмаїла це загалом 320 кілометрів.

Для вантажних автомобілів цей шлях ще важчий. Через формальності, вантажні машини з України іноді простоюють на кордоні тижнями. Тим часом через те, що до Констанци з України щодня прибувають по 20-25 вантажівок із зерном, у порту виникає тиснява, нарікає Гойдеа.

У той же час під’їзд до порту залізницею зараз заблокований, оскільки румунське державне залізничне підприємство CFR припаркувало на портовому вокзалі 700 вагонів, що вийшли з експлуатації. Половину з них зараз уже звідти забрали. За словами заступника прем’єра Румунії Соріна Гріндяну, на модернізацію залізничних колій біля порту вже виділено 200 млн леїв (у перерахунку: 40,8 млн євро).

За словами голови румунського порту, з початку війни Росії проти України і до початку червня Констанцу залишили 15 вантажних суден, які вивезли 242 тонни українського зерна. Це відповідає 1,21% від 20 млн. тонн зерна врожаю минулого року, які Україна зараз хоче направити на експорт.

За весь 2021 рік через порт Констанца було вивезено 25 млн. тонн зерна виробництва Румунії та сусідніх із нею країн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*