Home » Общество » Скільки грошей виділять на ремонт українських доріг?

Скільки грошей виділять на ремонт українських доріг?

Очікуване наповнення Дорожнього фонду – близько 40 млрд грн, з яких 35% від загальної суми планується передати в регіони, на ремонт місцевих і комунальних доріг. Це близько 11,5 млрд грн.

Про це 5 квітня 2018 року заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко – інформує прес-служба віце-прем’єра.

«Від 300 до 600 мільйонів гривень є сьогодні в розпорядженні областей. І для нас важливо, не просто розподілити з Дорожнього фонду кошти на кожен регіон. Кожна область має чітко затвердити програму на декілька років щодо реконструкції і будівництва доріг. Мова вже не йде про ямковий ремонт місцевих доріг, їх потрібно збудувати з нуля з безпековими функціями, освітленням і новими вимогами по ДБН», – наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр підкреслив, що мова йде і про капітальний ремонт магістральних доріг, і на цю програму буде виділено близько 30 млрд грн. Важливою умовою також є публічність фінансування ремонту доріг.

«Ще раз наголошую – дорожня інфраструктура будує економіку. І в першу чергу нам важливо модернізувати магістральні дороги, щоб переміщення товарів і пасажиропотоку було швидким зі сходу на захід. Але ми розуміємо, що розвивати громади, створювати опорні школи, ЦНАПи і нові сервіси, модернізувати сільську медицину без доріг неможливо. Тому за наступні 3-5 років повинні відбуватися ключові зміни в дорожній інфраструктурі і матеріалізації реформи децентралізації в цілому», – підкреслив урядовець.

Тож, протягом найближчих років, ми зможемо спостерігати два можливих варіанти подій:

1. Розкрадання бюджетних коштів та черговий ямковий ремонт доріг. При цьому робітники (як неодноразово було засвідчено) будуть класти асфальт прямо у калюжі, а водії будуть проклинати та матюкати державу з її дорогами.

2. І менш вірогідний, але все ж можливий варіант, – дороги дійсно відремонтують.

З останніх подій по даній темі: як повідомляв Житомир.info, ДП «Житомирський облавтодор» виграв тендер на утримання 6,5 тис. км доріг загального користування місцевого значення: управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської облдержадміністрації заплатить за виконані роботи 166 млн 35 тис. 100 грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*