Home » СУСПІЛЬСТВО » Чи планується індексація пенсій у 2023 році?

Чи планується індексація пенсій у 2023 році?

В Україні наступного року має відбутися планова індексація пенсій. На це держава заклала у бюджеті майже на 40 млрд грн більше, ніж у 2022 році. Про це розповів заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв’ю «Укрінформу», пише видання на «На пенсії».

Він зазначив, що якщо у 2022 році на соціальний захист та соціальне забезпечення у державному бюджеті передбачалося 400 млрд гривень, то наступного року – майже 447 млрд гривень.

«Навіть в умовах війни фінансування збільшили більш ніж на 40 млрд гривень. Між іншим, ми розуміли, що доведеться індексувати пенсії, адже пенсіонери – одні з найменш захищених верств населення. І сорокомільярдне збільшення – це якраз додаткові асигнування для Пенсійного фонду», – пояснив Єрмоличев.

Чиновник наголосив, що фінансування решти напрямів – підтримки внутрішньо переміщених осіб, програми житлових субсидій – зберегли на рівні цього року.

Нагадаємо, що в Україні можуть переглянути механізм нарахування військових пенсій. Для деяких категорій військових, які вийшли на пенсію до 2014 року, алгоритм призначення пенсійних виплат може змінитися.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*