Дональд Трамп прийшов до влади з обіцянкою зробити Америку великою знову. А це неможливо без повернення США статусу лідера і світового поліцейського. Однак, якщо примусити Україну до перемирʼя поступками, яким це сигналом стане для інших тираній? На цьому наголошуєнародна депутатка, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик у колонці для The Hill.
«Статус лідера і світового поліцейського передбачає дотримання обіцянок і підтримку тих, хто бореться за демократичні цінності. І коли президент США дивиться на мапу світу, він має бачити — те, що відбувається в Україні — це прецедент. Прецедент того, що одна країна в ХХІ столітті може анексувати територію іншої, скоїти всі види воєнних злочинів, не мати за них покарання, а потім ще й про щось домовитись зі світовим поліцейським.
Чи це той сигнал, який Америка хоче послати світу? Чи це той сигнал, який мають почути диктатори і тирани? Руйнуйте, вбивайте, катуйте, нищіть, а потім домовимось, — чи не так його прочитають Іран, Північна Корея, росія і Китай?», — підкреслює політикиня.
Немає жодних гарантій, що росія не використає це перемирʼя для того, щоб відновитись, виправити помилки і напасти знову.
«Примусити до певного компромісного перемирʼя росію та Україну можна, але сподіватись, що це буде справедливий і довготривалий мир — наївно. Зараз російській економіці важко через санкції і закриті ринки. кремлю потрібна пауза, щоб переозброїтись, зробити висновки з попередніх помилок і піти у наступ з новою силою. Вони це зроблять і не раз доводили у попередніх війнах, як-то в Чечні чи Грузії.
При цьому інші авторитарні режими бачитимуть, що вторгнення в менші країни і війни сходять з рук. Треба просто потім передомовитись і зробити вигляд, що збираєшся дотримуватись обіцянок. Чи є такий світ безпечним? Точно ні. Світ має бачити: Америка знову у грі, полісмен, який не допустить наруги над демократією і свободою, повернувся. Порушення правил світопорядку караються боляче, а передомовитись не вийде», — акцентує лідерка «Голосу».