Home » Общество » У Таджикистані перейменували останнє місто з російською назвою

У Таджикистані перейменували останнє місто з російською назвою

У Таджикистані постановою уряду перейменований останній населений пункт з російською назвою, передає ТАСС.

Таджицьку назву Бустон отримало місто Чкаловск. Відповідну постанову кабінету міністрів підписав президент країни Емомалі Рахмон.

«Метою перейменування є пропаганда національних цінностей, пробудження історичної пам’яті молодого і підростаючого поколінь про культуру предків і сучасної державності таджицького народу», – зазначає урядове інформагентство «Ховар».

Чкаловск – великий промисловий і культурний центр в Согдійської (колишньої Ленінабадської) області. Місто було засноване в 1946 році як селище при місцевому гірничо-хімічному комбінаті. За допомогою урану, добутого і збагаченого тут, був запущений перший атомний реактор і зроблена перша радянська атомна бомба. За часів СРСР Чкаловск був закритим містом союзного підпорядкування, тут проживала технічна і наукова інтелігенція.

Процес перейменування міст і районів Таджикистану був початий на початку 2000-х. Тоді за пропозицією президента Емомалі Рахмона Ленинабадская область була перейменована в Согдійську, місто Ура-Тюбе в Істаравшан, Гармская район – в Раштський. У 2011 році в країні масово нові назви отримали вулиці Пушкіна, Леніна, Гагаріна, Гоголя.

Нові найменування з’явилися навіть у гірських вершин. Так, в 2006 році гірські піки Леніна і Революції стали, відповідно, піками імені Абу Алі ібн Сіно та Істіклол. У 1999 році пік Комунізму назвали на честь державного діяча Ісмаїла Сомоні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*