Home » Війна » У ЄС оцінили можливість мирних переговорів між Росією та Україною

У ЄС оцінили можливість мирних переговорів між Росією та Україною

Експерт по Україні з Центру аналізу європейської політики Боржа Лашерас та старший науковий співробітник Барселонського центру міжнародних відносин Кармен Клаудін у розмові з виданням El Pais оцінили можливість мирних переговорів між Росією та Україною, описавши «червоні лінії» влади обох країн та думки США та ЄС щодо цього з приводу.

Так, експерти вважають, що Київ не довіряє агресору Москві та російській терористичній владі, тому не готовий сідати за стіл переговорів. “Українське керівництво ясно дало зрозуміти, що вони прагнуть повної перемоги – меншого люди і не чекають”, – вказує Клаудін.

Однак загарбник Росія теж не готова до переговорів, упевнені співрозмовники El Pais. «[Президент Росії Володимир] Путін готовий до довгої війни… Можливо, він продовжить [вести бойові дії] 2024 року президентських виборів у США, щоб подивитися, що відбудеться», — підкреслив Лашерас.

Проте в Європі переважають проукраїнські настрої, тому готові продовжувати надавати Києву підтримку, не наполягаючи на переговорах. Адміністрація президента США Джо Байдена могла б посадити  Україну за стіл переговорів, проте поки що там чекають відповідного моменту, вважають Клаудін і Лашерас.

Китайський уряд, незважаючи на закупівлю величезних обсягів російської нафти і газу, не надає повноцінної підтримки Москві, упевнені співрозмовники El Pais. Проте в останні тижні уряд голови КНР Сі Цзіньпіня «виявляє зростаюче нетерпіння» у зв’язку з бойовими діями, що продовжуються.

При цьому, хоча експерти вважають, що країнам ще рано сідати і вести діалог, готуватися до цього можна: це стане сигналом про те, що вони мають бажання покласти край конфлікту. Втім, поки вони сходяться на думці, що Захід продовжуватиме підтримувати Україну і не примушуватиме уряд президента країни Володимира Зеленського сісти за стіл переговорів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*