Home » ЕКОНОМІКА » Розуму нема навіть тариф написати – але дайте їм 30 млн. євро кредиту?

Розуму нема навіть тариф написати – але дайте їм 30 млн. євро кредиту?

27 грудня обраховував платіж за воду і зайшов на сайт «Житомирводоканалу», щоб пересвідчитися у відповідності тарифу на воду. Тобто тарифу для мешканців квартир з лічильником води «водопостачання + водовідведення + ПДВ». Побачив на сайті водоканалу розділ «вартість послуг» – а в цьому розділі повідомлення «З 17 грудня вступають в дію нові тарифи КП «Житомирводоканал»». Відкриваю сторінку, і бачу наступний текст:

«З 17 грудня вступають в дію нові тарифиКП «Житомирводоканал»

2КП «Житомирводоканал» повідомляє, що з 17 грудня 2017 року вступають в дію нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, встановлені постановою НКРЕКП №133 від 02.11.2017р. «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141».

Тарифи складають:

    централізоване водопостачання — 5,33 грн/м³ (без ПДВ)

    централізоване водовідведення — 6,09 грн/м³ (без ПДВ)

 З 29 листопада вступають в дію нові тарифи КП «Житомирводоканал»

КП «Житомирводоканал» повідомляє, що з 29 листопада 2017 року вступають в дію нові тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), встановлені постановою НКРЕКП №1344 від 02.11.2017р. «Про внесення змін до постанови  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 листопада 2015 року № 2868».

1Тарифи складають:

    послуги з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) — 5,54 грн/м³ (без ПДВ)

    послуги з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) — 6,33 грн/м³ (без ПДВ)»

Не хочу передавати емоції читачам, а поставлю декілька простих запитань:

  1. Як вирахувати вартість спожитих послуг з двома тарифами протягом розрахункового періоду? – чому не можна було роз’яснити споживачам, який тариф їм застосовувати?
  2. Чому не можна було порахувати підсумкові тарифи для різних категорій споживачів? Невже важко порахувати для будинків без каналізації «Водопостачання + ПДВ» і для квартир «водопостачання + водовідведення + ПДВ»?
  3. Хто буде консультувати споживачів, які не будуть самі вираховувати?
  4. Що буде робити підприємство з тими споживачами, що заплутаються та застосують неправильний тариф?
  5. Чому очевидні речі, які стосуються всіх житомирян – у даному випадку тариф на воду, не можуть перевірити посадовці виконкому (зважаючи на тотальну некомпетентність і невідповідність займаній посаді директора підприємства)? Міський голова Сергій Сухомлин та його команда не розуміють, що деякі резонансні речі треба перевіряти особисто – інакше потім доведеться гасити черговий скандал внаслідок безконтрольних дій підлеглих?

Особливо дивно спостерігати таке після того, як газові та теплопостачаючі підприємства у Києві та Житомирі начудили і включили в квитанції-рахунки рекомендовані платежі за січень, що більшість людей зрозуміли як подвоєння тарифу (побачили підсумкові суми у двічі більше, ніж звичайно). – Невже побачивши ці кілометрові черги до інформаційних центрів та абонентських відділів, влада не здогадалася перевірити тарифи інших підприємств? – нехай тепер і водоканал заплутає споживачів і спровокує черги житомирян з вимогами надати роз’яснення?

Резюме: жодних кредитів чи бюджетного фінансування зараз «Житомирводоканалу» давати не можна: допоки там не буде нормалізовано керівництво, і не буде організовано належний самоврядний контроль (з боку міськвиконкому та депутатів) та громадський контроль (організації споживачів та правозахисників), підприємство не здатне ефективно використовувати кошти. Бо навіть тариф, за яким споживачам оплачувати його послуги, нездатне прорахувати і опублікувати на власному веб-сайті!

А погодити отримання кредиту Всесвітнього банку на нібито реконструкцію – це дати Сергію Сухомлину «увікнути» 30 млн. євро через визначених ним підрядників, – і дружина Світлана Сухомлин потім організує правильний висновок аудиторської фірми, що «вкрали все чесно і нічого не порушили». – Далі міський бюджет буде оплачувати цей кредит. Або державний бюджет, якщо Геннадій Зубко вмовить Мінфін погодити чергову аферу Сухомлина в умовах, коли вже прем’єр-міністр, Нацкомісія регулювання енергетики та інші публічно висміюють «реХформи» п. Сірожи…

І це не припущення: поцікавтеся, як повертається і за рахунок кого аналогічний кредит «Чернігівводоканалу», допоки не змінили керівництво…

Богдан Бондаренко

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*