Home » Війна » Де знайти БЕЗКОШТОВНУ юридичнудопомогу ВПО та постраждалим особам від воєнних дій?

Де знайти БЕЗКОШТОВНУ юридичнудопомогу ВПО та постраждалим особам від воєнних дій?

До лютого 2022 року в Україні було близько 1,5 мільйонів офіційно зареєстрованих переселенців та приблизно таку ж цифраскладали постраждалі від воєнних дій. А станом на березень 2023 року ці цифри вже у 3 рази більше.

Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в одному із виступів у березні 2023 року наголосила, що вже зареєстровано майже 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, а фактична кількість – 7 мільйонів, за межами України знайшли тимчасовий притулок понад 5 мільйонів українців. При чому серед ВПО жінки становлять 60%, 25% – діти, 25% пенсіонери й майже 200 тисяч – люди з інвалідністю.

Кількість постраждалих осіб від воєнних дій ще і досі ніхто не може підрахувати.Практично кожен з нас відчув на собі негативний, а інколи трагічний вплив війни: втрата житла, майна, здоров’я, життя близьких людей тощо.

На жаль, переселенці чи постраждалі особи від воєнних не завжди мають можливість звернутись до платного юриста чи адвоката, бо не мають фінансової можливості на це.

Але при чому юридичних питань та бюрократичних вимог з початком повномасштабних воєнних дій стає не менше, а навпаки, набагато більше.

Звісно, зараз багато правозахисних організацій, юристи яких надають безкоштовно первинну та вторинну допомогу переселенцям та постраждалим особам від війни, навіть супроводжують та представляють інтереси в судах.

Але враховуючи таку непомірну кількість людей, які відчули на собі лихо війни, не складно зрозуміти, що юристи настільки загружені роботою, тому інколи доволі складно потрапити на прийом до них. Особливо складно із цим у невеликих населених пунктах та у тих містах, які близько розташовані до активних бойових дій.

Громадська організація «Ти потрібен Україні» (www.uny.org.ua) знайшла один із способів вирішення такої проблеми в рамках проєкту «Сильніші разом».

Юристи організації складають шаблони юридичних документів та розміщують їх безкоштовно на сайті https://www.stronger2gether.org.ua/help

Важливо, що всі документи розроблені в 2023 році юристами-практиками відповідно до діючого законодавства України, а також юристи постійно слідкують за актуальністю інформації в них. Використовуючи наявні шаблони, ВПО та постраждалі особи від воєнних дій можуть зекономити час та кошти на юристів, а також енергію на пошуки у інтернеті шаблонів. У свою чергу юристи та адвокати, які надають безкоштовну допомогу, зможуть зосередитись на більш складних випадках.

Серед доступних безкоштовних шаблонів можна знайти:
• Запити на отримання публічної інформації в податкову та виконавчу служби;
• Заяви до банківських установ щодо кредитних відносин;
• Заяви про отримання втрачених/пошкоджених документів (їх дублікатів);
• Заяви у сфері освіти;
• Заяви до держпраці;
• Заяви у сфері опіки та піклування;
• Заяви до кіберполіції;
• Заяви та позови до суду (народження дитини; укладення шлюбу; встановлення факту смерті; виплата аліментів дружині, що втратила працездатність; відновлення матеріалів втраченого судового провадження; поновлення строку на подання апеляційної скарги);
• Скарги на дії посадових чи службових осіб;
інші документи.

Для їх використання треба лише:
• обрати відповідний розділ на сайті,
• обрати відповідний шаблон юридичного документа,
• скачати документ у ворді,
• вписати Ваші персональні дані,
• вписати назву органу, куди Ви подаєте документ,
• можливо дописати деякі обставини справи,
• потім подати підготовлений документ у відповідну інстанцію.

Частина шаблонів створені в рамках проєкту “Сильніші разом” ГО “Ти потрібен Україні” за фінансової підтримки Громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» (ГО «ІАА») в рамках суб-гранту проєктуRe:Ukraineproject за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «ІАА».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*