Home » ЕКОНОМІКА » Не передбачено законодавством

Не передбачено законодавством

9 лютого 2023 року Антимонопольний комітет України надав ТОВ «ЮТІЛІТІ ТРЕЙДІНГ» рекомендації щодо необхідності здійснення товариством заходів задля запобігання порушенню законодавства та припинення дій, що можуть мати негативний вплив на конкуренцію.

Комітет, завдяки співпраці з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у процесі розслідування порушень законодавства щодо функціонування ринку електричної енергії, встановив наявність обмежувальних положень у двосторонніх договорах, укладених між ТОВ «ЮТІЛІТІ ТРЕЙДІНГ» та покупцями електричної енергії (електропостачальниками). Обмежувальні положення містили заборону перепродажу електричної енергії на ринку «на добу наперед». Можливість встановлення такого обмеження не передбачена чинним законодавством.

Електропостачальники й ТОВ «ЮТІЛІТІ ТРЕЙДІНГ» (як трейдер) є або можуть бути потенційними горизонтальними конкурентами на ринку «на добу наперед». Відтак договірні положення, що обмежують компаніям можливості виходу на ринок «на добу наперед», можуть мати негативний вплив на конкуренцію.

З огляду на це, Комітет надав ТОВ «ЮТІЛІТІ ТРЕЙДІНГ» такі рекомендації:  

  • Припинити дії, що можуть мати негативний вплив на конкуренцію: включення до умов двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії умови, що забороняє та/або обмежує реалізацію електричної енергії, купленої у продавця (трейдера/виробника) за двостороннім договором, на ринку «на добу наперед» і на інших організованих сегментах ринку;
  • У подальшому не включати до умов двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії умови, що забороняє та/або обмежує реалізацію електричної енергії, купленої у продавця (трейдера/виробника) за двостороннім договором на ринку «на добу наперед» і на інших організованих сегментах ринку, оскільки це може призвести до порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Товариство має 30 календарних днів для розгляду вказаних рекомендацій АМКУ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*