Home » ВІДЕО » “Непрозорий” депутат Смичок атакує журналістку?

“Непрозорий” депутат Смичок атакує журналістку?

Илья Смычёк, ляшковец и раннее судимый мошенник

Илья Смычёк, ляшковец и раннее судимый мошенник

Під час перерви пленарного засідання Житомирської облради по бюджету, редактор онлайн-видання «Житомир DAILY» Тетяна Бялківська цікавилася у присутніх ситуацією з декларуванням доходів депутата Іллі Смичка: давала роздруківки статей з інших видань і запитувала думку. І дійсно: людина, яка декларує мізерний дохід – знаходить кошти щоб їздити на дорогих машинах. Питання навіть не в машинах: Ілля Анатолійович міг їх заробити раніше і потім купувати/перепродувати з декларуванням готівки, – а в тому, звідки кошти на поїздки (немалі витрати на бензин та амортизацію) та життя.

НАЗК призначила перевірку декларації Смичка, – тому цікаво було почути думку інших депутатів та представників громадськості на сесії.

Таку діяльність Тетяни Бялківської побачив Ілля Смичок, підійшов до неї, схопив роздруківки. Далі ситуація стала взагалі абсурдною: депутат звернувся до поліції із заявою про перешкоджання його депутатській діяльності!

Ось коментарій Тетяни Бялківської:

На такі дії Іллі Смичка, також відреагувало видання «Вголос.zt», яке також відстежує декларації Смичка та невідповідності між способом життя та задекларованими доходами.

Богдан Бондаренко, журналист-аналитик, правозащитник, юрист и финансист

Богдан Бондаренко, журналист-аналитик, правозащитник, юрист и финансист

Коментар правозахисника і журналіста Богдана Бондаренко:

Я подавав повідомлення про злочин на Іллю Смичка в прокуратуру – її передали до обласної поліції. Я не розумію, що заважає поліції:

1) витребувати дані мобільних операторів про переміщення Смичка;

2) порахувати видатки на бензин – порівняти з декларацією;

3) отримати дані автозаправок і засадити його за грати – за політичну корупцію, незаконне збагачення та не-декларування хабарів і тіньового політичного фінансування?

Щодо «перешкоджання» депутату Смичку, я думаю можна подавати заяву про злочин: зрозуміло, що роздавати роздруківки статей та питати з приводу цього чиюсь думку – не є неправомірною поведінкою (керуючись принципами ст. 19 Конституції України), – отже нема і події злочину з перешкоджання депутатові місцевої ради.

Якщо події злочину не було, то Ілля Смичок сам фактично здійснив дії з ознаками злочину: завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (ст. 383 КК України)!

Окрім цього, хапати матеріали, заважати працювати з ними, звертати увагу поліції на журналістку Тетяну Бялківську – це відволікати її від роботи на сесії Житомирської обласної ради. Отже в діях Іллі Смичка є ознаки й іншого злочину: «перешкоджання законній професійній діяльності журналіста» за ст. 171 КК України.

Чи може Житомирщина стане новатором чергової схеми перешкоджання журналістам: звертатися до поліції – яка потім буде змушена перевіряти заяву і брати пояснення. Тобто забиратиме час журналіста і заважатиме йому працювати. Буде корупційне голосування по бюджету? – кажемо що журналісти заважають, поліція займе їх мінімум на півгодини, депутати можуть «кнопкодавити» і домовлятися без журналістів…

Богдан Коротун

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*