Home » Міжнародні відносини » ООН запросила донорів рекордну суму для допомоги Україні

ООН запросила донорів рекордну суму для допомоги Україні

Організація Об’єднаних Націй (ООН) звернулася до міжнародних донорів із закликом виділити рекордну суму 51,5 мільярда доларів на подолання різних криз, у тому числі на допомогу Україні, боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, запобігання кліматичній катастрофі. Про це пише газета The New York Times.

«Потреби зростають, тому що нас вразила війна в Україні, COVID, клімат і, боюсь, у 2023 році всі ці тенденції посиляться», — наголосив координатор гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс.

За оцінками організації, у 2023 році близько 339 мільйонів осіб — або кожна 23 людина на планеті — потребуватиме допомоги. Це на 25 відсотків більше, ніж у 2022 році, і більше, ніж населення США (третя за чисельністю населення країни світу). Гріффітс у зв’язку з цим додав, що глобальні потреби перевищують можливості міжнародних агентств із надання допомоги.

Він також зазначив, що Україна “очолює список потреб” у фінансуванні серед інших країн на 2023 рік. Так, 2022-го представники ООН доправили допомогу більш ніж 13 мільйонам людей в Україні після початку бойових дій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*