Home » ПОЛІТИКА » Про тварин, депутатів та пересічних громадян

Про тварин, депутатів та пересічних громадян

Минулого тижня трапилася надзвичайно важлива подія. 22 червня Верховна рада України ухвалила законопроект №5119-1 про зміни до законодавства щодо гуманного ставлення до тварин. Відтепер шкуродерів в Україні саджатимуть за грати.

Законопроект, який  підтримали 257 нардепів, за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їхнього мучення чи каліцтва на сьогодні передбачає штраф у розмірі від 3 200 до 8000 гривень. Раніше штраф становив від 144 до 320 гривень.

Знущання над хребетними тваринами, а також нацькування їх одна на одну каратиметься  арештом до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років. Такі самі дії в присутності малолітніх дітей каратимуть обмеженням волі на 3-5 років або позбавленням волі на той самий термін. Знущання над тваринами, вчинене з особливою жорстокістю, або якщо воно призвело до каліцтва чи загибелі тварини, або вчинене групою осіб, каратимуть позбавленням волі на строк 5-8 років.

Ось так українське законодавство відтепер буде охороняти права та свободи братів наших менших.

Минулого тижня в Україні трапилася ще одна, але не менш резонансна подія. Детективи національного антикорупційного бюро України взяли із хабарем у 200 тисяч доларів охоронця народного депутат України від Житомира Борислава Розенблата. У НАБУ стверджують, що мають всі докази того, що хабар призначався Розенблату. На сьогодні генеральна прокуратура вже зробила подання до Верховної ради України щодо зняття депутатської недоторканості з Борислава Розенблата та притягнення його до кримінальної відповідальності. Верховна Рада України невдовзі має прийняти рішення щодо зняття чи незняття  депутатської недоторканості з народного депутата України Борислава Розенблата.

Безумовно, окрім суду ніхто в Україні не має права визнати винним та назвати злочинцем громадянина. Ніхто, окрім суду. Тому не будемо називати діючого народного депутат від Житомира винним в отриманні хабаря у 285 тисяч доларів та злочинцем до рішення суду.  Але дещо з того потрібно сказати.

За майже три року Борислав Розенблат, народний депутат та член Блоку Петра Порошенка, активно виступав у засобах масової інформації та постійно розповідав про необхідність реформування поліції, прокуратури та судів. Багато разів Розенблат розповідав і пишався тим, що владою створено  національне агентство боротьби із корупцією, яке буде чесно, непідкупно та ефективно боротися із корупцією в Україні. Але після затримання його охоронця працівниками НАБУ із сумкою, де лежали 200 тисяч доларів, риторика Борислава Соломоновича дещо змінилася. І вже весь минулий тиждень Розенблат розповідав про провокацію, про помсту за його принциповість та брутальну підставу з боку чесного і непідкупного, як колись розповідав  Борислав Розенблат, національного агентства боротьби із корупцією. А ще нардеп від Житомира Розенблат останніми днями багато і всюди розповідає, що депутатську недоторканість з депутата аж ніяк не можна знімати.

Але є запитання до Борислава Розенблата. Ви, шановний народний депутат, весь час розповідали про ефективні реформи поліції, прокуратури і судів, які здійснює вже нова влада. Про створення органів із ефективної боротьби з корупцією. І про те, що це все зроблено для  пересічних громадян, які за часів попередньої злочинної влади потерпали від свавілля тодішніх міліції, прокуратури і судів. То чому б Вам, пан народний депутат, самому не відмовитися від депутатської недоторканості та не скласти депутатський мандат? Аби вже Ви, як рядовий, пересічний громадянин, для якого нова влада зробила стільки потрібних реформ, змогли захистити свою честь, гідність та повною мірою реалізувати своє право на правосуддя у реформованій вами державі.

А потім, коли, як звичайний громадянин, зможете захиститися в суді, всім розкажете, якими ефективними у нас стали реформи і як це, насправді,  покращило чи, бодай полегшило життя громадян. Пересічних громадян.

Андрій Лактіонов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*