Home » Міжнародні відносини » Шольц закликав Путіна вивести війська з України

Шольц закликав Путіна вивести війська з України

Під час телефонних перемовин канцлер ФРН Олаф Шольц засудив ракетні удари РФ по цивільних цілях в Україні. Натомість Путін назвав обстріли “вимушеними й неминучими”.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) і президент Росії Володимир Путін провели першу із середини вересня телефонну розмову, під час якої обговорили російські обстріли цивільної інфраструктури, підтримку України країнами Заходу, вибухи на “Північних потоках” і угоду про експорт українського зерна через порти в Чорному морі. Про це повідомили в Берліні та Москві в п’ятницю, 2 грудня, пише DW.

“Годинна розмова була присвячена агресивній війні Росії проти України, що триває, та її наслідкам”, – повідомило відомство з преси та інформації федерального уряду. Як зазначається, канцлер під час розмови засудив російські удари по цивільній інфраструктурі України й наголосив на “рішучості Німеччини підтримувати Україну в забезпеченні її обороноздатності від російської агресії”. “Канцлер закликав президента Росії до якнайшвидшого досягнення дипломатичного рішення, включно з виведенням російських військ”, – ідеться в повідомленні пресслужби.

Лідери країн також обговорили продовольчу ситуацію у світі – “особливо напружену внаслідок російської агресивної війни”. “Канцлер і президент Росії домовилися підтримувати контакт”, – додали в Берліні.

Тим часом пресслужба Кремля повідомила,  Путін заявив канцлеру ФРН, що “ракетні удари по певних цілях на території України” є “вимушеною і неминучою відповіддю на провокаційні атаки Києва проти цивільної інфраструктури Росії, включно з Кримським мостом і об’єктами енергетики”.

Крім того, Путін назвав “деструктивною” лінію західних держав, які надають Києву допомогу озброєннями й проводять вишкіл українських військових. На думку Москви, “все це, а також всебічна політична і фінансова підтримка України призводить до того, що Київ геть відкидає ідею будь-яких переговорів”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*