Home » ЕКОНОМІКА » Гори сміття – це соціальний захист Сухомлина-Рабиновича-Зубка в дії!

Гори сміття – це соціальний захист Сухомлина-Рабиновича-Зубка в дії!

Альтернативна – через гідність і позитив, оцінка ситуації із вивезенням побутових відходів у Житомирі. Подякуємо геніальному міському голові та його президентській партії за вирішення проблеми виживання пенсіонерів через харчування в сміттєвих баках!

Набридлі ці постійні скарги житомирян на погане вивезення побутових відходів: влада все одно не реагує – бо вже багато років виконавці послуги періодично економлять пальне і затримують вивезення побутових відходів. А містяни нічого не роблять далі – ні юридичних, ні громадсько-політичних кроків для тиску на владу. Тому спочатку прибирають – потім засмічують, далі скарги і показові вказівки зменшити інтервали вивезення. Через деякий час знову економія пального задля надприбутків і завалені сміттєві баки.

Зважаючи на те, що такі місцеві активісти-підприємці як Володимир Ковтун та Сергій Зайцев, постійно критикують мене за негатив та критичне сприйняття здобутків великої Революції, вирішив запропонувати позитивне сприйняття ситуації.

По-перше, отримавши завдяки подіям Майдану-2 гідну пенсію (у порівнянні з купівельною спроможністю та доларовим еквівалентом часів Януковича), житомирські пенсіонери почали витісняти бездомних зі сміттєвих майданчиків. Завдяки цьому загострилася потреба у створенні комплексного закладу для бездомних, що раніше жили і харчувалися по місту. Влада виділила певне бюджетне фінансування, і на Іподромній 15-А почав працювати комплексний заклад (притулок) для бездомних. – Це перший реальний здобуток команди Сухомлина-Зубка, що стояли на житомирському майдані.

По-друге, частина пенсіонерів почала отримувати продуктові набори від благодійного фонду Олександра Рабиновича – гідна пенсія не дозволяє придбати самостійно навіть їжу. Отже тепер Олександр Рабинович зможе гідно балотуватися замість Борислава Розенблата – або ж підтримати на виборах Геннадія Зубка. Також гідно тепер заробляють житомирські ЗМІ, що висвітлюють діяльність благодійного фонду Олександра Рабиновича. – Дехто може і не заробляє, бо отримали в співзасновники ТОВ «Проспект-медіа» дружину пана Рабиновича пані Олену Веретельник.

Третій момент – побутові відходи вивозяться частково відсортованим, бо пенсіонери виймають папір, картон, скло, метал, пластикові пляшки та іншу вторинну сировину. Так член міськвиконкому розповідав мені за бабусю-сусідку, яка на 300 гривень збирає щонеділі такої сировини.

Як наслідок, ми менш засмічуємо наш полігон та отримуємо потужну міську економіку вторинної сировини. І головне – раніше її здавали бездомні заради горілки, то тепер таким чином пенсіонери отримують додаткові кошти на їжу, – економлять видатки з держбюджету на соціальний захист та підвищення пенсій. Чим не гідний здобуток – вивільнення коштів держбюджету в розпорядження Сергія Пашинського в інтересах офшорної оборони нашої держави?

Щоб їжа третього (сміттєвого) ґатунку та вторинна сировина не вивозилися на полігони, бажано, щоб їх мали можливість опрацювати пенсіонери вдень – копирсатися у відходах не вночі, а під денним світлом. Зважаючи на той факт, що більшість людей викидають сміття увечері (щоб не дихати вночі вдома) – і вночі воно вивозиться, треба змінити графік вивезення. Тобто робити його із затримкою на добу, або хоча б на 12 годин – в обід, а не опівніч.

Тож поважайте право пенсіонерів опрацювати вдень гори сміття заради виживання – не вимагайте негайного його вивезення від міської влади!

альтернативний варіант

Звісно, маючи в розпорядженні бюджет майже у 3 млрд. грн., Сухомлин з Рабиновичем мають можливість вирішити проблему недостатньої купівельної спроможності пенсій іншим чином – купувати оптом крупи, борошно та олію для пенсіонерів, і далі розподіляти. Для часткової фізіологічної підтримки, достатньо за оптовими цінами хоча б 150 грн. на місяць.

Для 58 тис. пенсіонерів це видатки в сумі 8,7 млн. грн. на місяць, або 104,4 млн. грн. на рік. – Але ж не всім потрібна допомога, тому реальна кількість отримувачів буде меншою.

Видатки на транспортування не враховуємо – може радикально допомогти депутат міськради Олександр Ракович, розподіляючи через десятки своїх магазинів такі продуктові набори (щоб не збирати щомісяця натовп в установі Сахневича). Якщо «Поліссяпродукт» самостійно не зможе опрацювати біля 50 тис. продуктових наборів щомісяця, я думаю погодився б працювати в такій програмі і Годердзі Кварцхелія зі своїми магазинами «Квара».

Звісно є проблема – при геніальному реформаторі Сухомлині, міський бюджет навіть збільшуючись у рази у порівнянні з часами Любові Цимбалюк, став дефіцитним.

А тепер просте запитання: скільки витрачається на дем-афери на транспорті? Навіщо купувати автобуси на десятки мільйонів гривень, якщо Савицький може пустити по місту такі ж великі червоні автобуси – як їздять до Озерного? – тоді не треба купувати зелені «піпіни короткі», що їздять зараз по маршруту №53. Не потрібна і дем-валідаторна афера на 10+ млн. гривень – і це тільки початок, невідомо скільки потім буде комісія на «Житомиртранспорт» для розкрадання.

Не намагайтеся заграбастати більше хабарів – витіснити всіх місцевих перевізників!

Припинить спроби за рахунок бюджету закупити собі автобуси – які через деякий час збанкрутіле ЖТТУ передасть на фірму Сухомлина. – Схема не нова, батько мого одногрупника таке зробив у «міському автобусному парку» Луганська ще на початку 2000-х, і потім став заступником міністра транспорту. – А син детально розповів мені як купувалися за рахунок міського бюджету автобуси, доводився до банкрутства МАП, нібито нездатний вивести їх всі на лінію, економити пальне та фіксувати виручку – і як майже нові автобуси стали працювати на приватні фірми. – Дежавю з білоруськими МАЗами на балансі ЖТТУ, що зараз на маршруті №53.

І якщо влада прислухається – в бюджеті з’являться вільні кошти для того, щоб пенсіонери не копирсалися гідно заради їжі у побутових відходах.

При цьому на «святе», – крадіжки бюджетних коштів на ремонтно-будівельних підрядах, ніхто не посягає. Не заради ж зарплати в 1 тис. дол. мільйонери Сухомлин та Рабинович йшли до влади?

Богдан Бондаренко

Сподобався текст? Бажаєш більше текстів від автора? Є можливість підтримати автора, щоб він мав можливість працювати над іншими публікаціями? – Ви можете перерахувати йому «подяку» на банківську картку Приватбанку 5169-3600-0281-3495.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*