Home » ЕКОНОМІКА » Ціни на газ у Європі впали до річного мінімуму

Ціни на газ у Європі впали до річного мінімуму

Ціна лютневих ф’ючерсів на газ за індексом TTF 4 січня опустилася до мінімуму майже за рік, виявившись нижчою за 750 доларів за тисячу кубометрів вперше з 18 лютого, свідчать дані лондонської біржі ICE.

У нижній точці вартість газу в Європі падала до 741,4 доларів за тисячу кубометрів (мінус 7,8 відсотка до попереднього закриття торгів). Станом на 10.44 падіння сповільнилося до 760,3 долара за тисячу кубометрів (мінус шість відсотків).

Котирування почали різко падати із середини грудня. У грудні 2022 року в Європі зберігалася аномально тепла погода та висока частка вітрогенерації у виробленні електроенергії, у зв’язку з чим країни почали відбирати менше газу з підземних сховищ (ПСГ) та нарощувати закачування палива.

Крім того, за даними Gas Infrastructure Europe (GIE), у грудні надходження зрідженого природного газу (ЗПГ) з терміналів до газотранспортної системи ЄС встановили абсолютний рекорд за весь час спостережень. Як зазначав Bloomberg, середина опалювального сезону в Європі припадає на 15 січня, і якщо надалі до регіону не прийдуть екстремальні холоди, то країнам вдасться уникнути посилення енергетичної кризи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*