Home » Коментар експерта » Ірина Геращенко. Про московську церкву і відсутність політичної волі

Ірина Геращенко. Про московську церкву і відсутність політичної волі

В моїй стрічці відразу кілька постів наступного змісту: я був/ була проти виборів під час війни, але після інтервʼю Стефанчука думаю, навіщо нам парламент, населений адептами фсбешних попів, й тепер я за вибори.

Все так, окрім ключового. Цей склад парламенту – зовсім не суб’єктний. Все, починаючи від кадрової політики і закінчуючи правкою про відкриті реєстри декорацій – вирішують не у ВР, а на Банковій.

Й саме Банкова поставила в 2019 на паузу перехід приходів в ПЦУ. Тодішній перший заступник глави ОП, який відповідав за регіони, кварталівець Сергій Трофімов і глава СБУ Іван Баканов були вірянами РПЦ, а Трофімов співслужив з Онуфрієм вже після отримання Томосу.

Ми мали безліч фактів блокування розвитку ПЦУ, й нинішня СБУ мала б дати на це відповідь.

Зеленський півроку тому видав рішення РНБО по Лаврі про розірвання оренди з РПЦ, воно і досі не виконане, московські попи і їх фанатики і досі там, а отже – то був серіал задля аплодисментів, а не політична воля. Паша Мерседес вдома, не в СІЗО, на відміну від офіцера і героя Червінського, якому не дають вийти під заставу по надуманій справі…

Якби була мінімальна воля Банкової – рішення про заборону московської церкви вже давно було б прийнято в ВР. Тому всі пісні про хорошого царя і поганих бояр – це технологія, яка відверто починає втомлювати.

Вірні партнери «слуг» по голосуванням ОПЗЖ вже і стамбульську конвенцію, й канабіс голосують, й постанови на підтримку НАТО, хоч ще вчора кричали, що Стамбульська – то синонім Содому і Гоморри. Впевнена, що тепер під пильним оком СБУ навіть вони дадуть кілька голосів за заборону РПЦ.

Не говорячи про інші фракції, де велика воля прийняти цей історичний закон. Зокрема, Європейська Солідарність дасть 27 голосів за це.

Очевидно, що саме на Банковій немає політичної волі. Й досі немає усвідомлення страшного зла, що несе московський патріархат, виправдовуючи війну і співпрацюючи з окупантом.

Причина в тому числі у виборах, там і досі вважають ПЦУ «порошенківською церквою» й на повному серйозі зондували ґрунт отримання нового Томосу. Бо ж сонце почало світити з приходом Володимира Одександровича, то ж і Церква має бути нова, інша.

Там розглядають РПЦ, як і ОПЗЖ, партнерами, яких вигідно тримати на гачку, за це вони гарантують лояльність, в тому числі електоральну.

От і все пояснення цієї ганьби. Й питання тут не в безпринципних «слугах». Вірніше, не лише в них.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*