Home » Війна » На Запорізькій АЕС відключили четвертий енергоблок після обстрілу росіян

На Запорізькій АЕС відключили четвертий енергоблок після обстрілу росіян

Запорізька атомна електростанція відключила четвертий енергоблок після обстрілу російських окупантів увечері 5 серпня. Про це повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Російські терористи вдруге обстріляли Запорізьку атомну електростанцію з РСЗВ – три «прильоти» прямо на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор, – повідомляє Енергоатом.

Рашисти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Високою є пожежна небезпека. Наразі постраждалих немає.

Перед обстрілами представники Росатома поспіхом покинули станцію. Ймовірно вони знали, що готується атака. Український персонал ЗАЕС перебуває на місці і виконує усі заходи із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень, повідомляє Апостроф.

Також повідомляється що вночі ворог влучив ракетами по інфраструктурі в Шевченківському району м. Запоріжжя. За попередньою інформацією, постраждалих немає. Значних руйнувань також не зафіксовано. Окупанти обстріляли проммайданчик смт Степногірськ. Пошкоджена електропідстанція. Наразі у всіх населених пунктах громади електропостачання відсутнє.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак назвав те, що відбувається на станції, ядерним тероризмом з боку Росії і заявив, що вся ядерна галузь РФ повинна опинитися під санкціями і в черговий раз закликав визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Міністерство закордонних справ України закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу. Можливі наслідки влучання в діючий реактор рівноцінні застосуванню атомної бомби, – заявило Міністерство закордонних справ України

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*