Home » Кримінал » Найпоширеніші схеми шахраїв під час війни

Найпоширеніші схеми шахраїв під час війни

В Україні шахраї підлаштувалися під воєнні реалії, вигадавши низку нових афер та фінансового обману українців.

Про те, які найбільш поширені схеми, пише Zn.ua.

Перепродаж майна

Одним із наймасовіших видів шахрайства в країні з початку війни став незаконний перепродаж майна.

Оскільки багато громадян, втікаючи від війни, часто залишали свої оселі та автомобілі, віддаючи документи та ключі друзям, сусідам чи знайомим – шахраї, скориставшись моментом, миттю почали перепродавати чуже майно за нижчою вартістю. Власники можуть нічого не знати, а шахраї перед продажем обіцяють покупцям, що офіційно оформлення нотаріального договору купівлі-продажу стане можливе після їх повернення.

Адвокати рекомендують звернутися до нотаріуса і перевірити, чи немає якихось обтяжень на автобіль чи житло.

Передоплата за евакуацію

Шахраї-перевізники перед виїздом громадян, які рятуються від війни, просять передоплату на картку. У підсумку – не виконують взяті на себе зобов’язання та зникають. Повернути гроші неможливо, оскільки це ніяк не декларується і квиток людині не видають. Юристи радять ніколи не платити наперед незнайомим перевізникам. Робити це треба безпосередньо перед відправленням готівкою.

Оренда житла зі збільшенням ціни

Йдеться про дві схеми обману. Перша – коли після отримання передоплати аферисти зникають; друга – перед заселенням вказано одну ціну, а після заселення – підвищують вартість оренди, а за відмову – погрожують вигнати з квартири. У цьому випадку адвокати також радять не платити наперед, а лише після того, як перевірите наявність квартири, документи, які засвідчують право людини на майно.

Волонтери-шахраї

Після війни почали множитися волонтерські чати у мережі. Аферисти публікують інформацію про фальшиві грошові збори на військове спорядження, гуманітарну допомогу для біженців. Юристи радять під час отримання повідомлення з проханням про збір коштів – не поспішати діяти. Краще перераховувати знайомим людям, які потребують допомоги.

Грошові компенсації

Шахраї можуть створювати фейкові банківські сайти, писати повідомлення про компенсацію через телеграм-боти. Одна зі схем – продаж талонів на пальне. Шахраї надсилають повідомлення з посиланням на застосунок, де можна нібито купити талони зі знижкою до 20%. У підсумку – це виявляється фальшивкою. Ще одна схема – повідомлення про компенсацію від ООН, яка потребує попереднього “внеску”.

Адвокати попереджають, що для отримання будь-якої допомоги – потрібно зареєструватися, чого не пропонують шахрайські сайти. Також допомога не вимагає жодних внесків.

Платна інформація про зниклих близьких

Користуючись моментом, шахраї пропонують людям, які шукають зниклих безвісти близьких, надати інформацію за певну плату. Юристи кажуть, що в Україні питанням розшуку зниклих займаються правоохоронні органи без жодної плати.

Нагадаємо, що під час війни в Україні активізувалися комп’ютерні шахраї, які поширюють повідомлення в популярних месенджерах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*