Home » Міжнародні відносини » В Естонії почали демонтаж радянських памʼятників

В Естонії почали демонтаж радянських памʼятників

В Естонії почали демонтувати радянські памʼятники вздовж річки Нарва. З публічного простору прибирають також і танк у місті Нарва, де 88% населення — росіяни, –  повідомляє Громадське.

Задля безпеки правоохоронці закрили рух навколо памʼятників для транспорту та пішоходів.

«Ми створюємо периметр навколо трьох памʼятників війни Радянського Союзу на трасі Нарва — Нарва-Йиесуу, щоб безпечно їх перемістити. Це означає, що людям заборонено перебувати в цій зоні, а також заборонено рух і паркування автомобілів. Зона обмеження чітко позначена дорожніми знаками, і поліцейські, за необхідності, вказують людям на об’їзд», — пояснив начальник відділу поліції Нарви Індрек Пюві.

Премʼєр-міністерка Кая Каллас заявила, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну радянські військові памʼятники в публічному просторі Естонії — більше не локальна проблема.

«Сьогодні вранці я скликала засідання уряду, і ми ухвалили перенести військові пам’ятники Радянського Союзу з публічного простору в Нарві. Танк Т-34 буде переміщений до Естонського військового музею», — сказала Каллас.

Премʼєр-міністерка підкреслила, що в центрі уваги має бути спільне майбутнє.

«Ніхто з нас не хоче, щоб військово-агресивний і ворожий сусід розпалював напругу в нашому домі. За Конституцією центральною цінністю естонської держави є внутрішній мир, і одним із першочергових завдань держави є захист внутрішнього і зовнішнього миру. Ми не дамо Росії можливості використати минуле, щоб порушити внутрішній мир в Естонії», — додала вона.

Нагадаємо, що уряд Естонії погодив прибрати усі радянські пам’ятники з публічного простору. Їх в країні від 200 до 400. Точний термін завершення цього процесу залежить від логістики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*