Home » ЕКОНОМІКА » Не можна про Свинарчуків та Шарія – спитають про Аскону?

Не можна про Свинарчуків та Шарія – спитають про Аскону?

Деякі думки стосовно очікуваного візиту 11.03.2019 Петра Порошенко до Житомира…

Схоже на те, що хитромудрий керівник райвідділу поліції придумав, як використати візит президента до Житомира – очікується 11 березня 2019 року, щоб владнати корупційні справи!

Мова йде про блокування слідства про незаконне захоплення земельної ділянки лісу навколо села Довжик Житомирського району – впритул до дубрав на місці масових поховань Шталагу 358. ТОВ «Аскона-Південь» через контрольовану юридичну особу оформили у Житомирській облдержадміністрації «сервітути на право проїзду» – який дає право лише проїздити машинам. А далі огородили, вирубали ліс, частково забетонували та забудували – через злочинну бездіяльність:

* лісників ДП «Житомирське ЛГ» та їх керівництва у Житомирському обласному управління лісомисливського господарства (мали контролювати ліс);

* облдержадміністрації (формальний власник земельної ділянки державного лісу, що мав вживати заходи проти незаконних дій і входити спільно з активістами в якості потерпілого у кримінальному провадженні);

* поліції (Житомирський райвідділ не бачить самозахоплення і забудови земельної ділянки поруч з в’їздом до села Довжик);

* місцевої влади (раніше Каменської сільради та Житомирської райдержадміністрації, тепер – Оліївської ОТГ, що мали контролювати забудову земельних ділянок);

* екоінспекції (мала контролювати стан лісу, законність викидів – наприклад стоків);

* інспекції праці (враховуючи смертельний випадок – на офіційно працюючому майже як склад підприємстві, мали дослідити законність та безпечність розбудови виробничих ліній);

* прокурора Олега Мостиховського – що був прокурором Житомирського району, належав до Оліївської ОТГ (будинок на дружині – Аліні Мостиховській) та відповідає за нагляд над поліцією, як заступник прокурора Житомирської області (а раніше – керівник відповідного структурного підрозділу облпрокуратури).

Про ці афери та боротьбу ГО «Збереження лісів Полісся», ми неодноразово писали (серія публікацій):

«Лісовий «апендикс» біля заводу видалено без порушень?»

«Бездіяльність влади провокує громаду на безпосередню дію!»

«Микитюк не за хабарі законодавство порушив?»

Інституційна неспроможність Гундича в дії?

Лісгосп переадресував Гундичу обвинувачення у злочині (недбалості)

Змусимо провести громадські слухання за допомогою ЄБРР?

На кого працює районна поліція і чи буде безстороннім суддя?

«Асконе» сильно припекло?

Зубко має інтерес в «Асконі», тому Гундич бездіє?

Ініціативна група мешканців села Довжик та керівник групи ГО «Поліський щит» Сергій Ткачук спільно з командою ГО «Збереження лісів Полісся», змогли повідомити про проблему навіть Президенту України Петру Порошенко – під час візиту до Житомира в День гідності та свободи:

Мешканців Села Довжик підтримували й представники деяких партій, які з іншими осередками патріотичних формувань провели 13.10.2018 акцію з демонтажу незаконно встановленої ТОВ «Аскона-Південь» огорожі народного лісу:

https://www.facebook.com/100001202356346/videos/t.100004207872082/2031188160264576

І проводили під час одного із останніх візитів Петра Порошенко акцію протесту перед Житомирською облдержадміністрацією:

Потерпілий нещодавно з адвокатом в черговий раз зафіксували незаконність дій ТОВ «Аскона-Південь» під час судового засідання у слідчого судді:

І що ж на цьому фоні вирішив «уткнути» керівник Житомирського райвідділу поліції Сергій Крошко? – правильно, спровокувати черговий конфлікт і направити активістів проти президента!

Як інакше можна пояснити дивне «спів-падіння» – призначення допиту голови ГО «Збереження лісів Полісся» Богдана Коротуна, місцевої мешканки Наталії Куркчі та інших по кримінальному провадженні щодо нібито перешкоджання законній господарській діяльності ТОВ «Аскона-Південь» на день візиту президента? – І це на фоні багатомісячної бездіяльності слідчих райвідділу у справі щодо самозахоплення земельної ділянки лісу, її вирубки та службової недбалості? Випадково так сталося: слідча ховалася від Богдана Коротуна – не давала йому, як офіційно визнаному судом потерпілому, ознайомитися з матеріалами справи; але є час у слідчих тягати його за зустрічною заявою ТОВ «Аскона-Південь»?

Схоже на те, що Сергій Крошко вирішив підставити Арсена Авакова: на фоні активних акцій деяких партій проти Петра Порошенко у Києві та Черкасах, додати ще місцевий колорит у Житомирі?

Про те, що це спланована провокація – а не випадкове спів-падіння корупційної бездіяльності, відпрацювання замовлення Аскони і візиту президента, свідчить й поширення інформації: навіть блоггер Анатолій Шарій повідомляє про очікувану акцію у Житомирі (10 хв. 23 сек. відео):

Закликаємо всіх не піддаватися на провокації корумпованих майорів! Всі акції мають бути мирними! Не можна проблему корупції в Житомирському райвідділі поліції та незаконної вирубки лісу, огородження і забудови ТОВ «Аскона-Південь», використовувати як привід для сутичок з охороною Президента України! Ми маємо спільними зусиллями долати корупцію і відновлювати правопорядок – а не ставати заручниками організаторів силових провокацій.

Богдан Бондаренко, журналист-аналитик, правозащитник, юрист и финансист

Закликаємо і Петра Порошенко вжити дієві заходи проти корупції: бездіяльність правоохоронних органів та органів влади змушує людей йти на зустріч до президента і намагатися в черговий раз розповісти про проблеми. Може цього разу президент та його оточення не будуть бездіяти?

Богдан Бондаренко

Сподобався текст? Бажаєш більше текстів від автора? Є можливість підтримати автора, щоб він мав можливість працювати над іншими публікаціями? – Ви можете перерахувати йому «подяку» на банківську картку Приватбанку 5169-3600-0281-3495.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*