Home » Топ новина » У переддень великого дерибану або як Сухомлин хвацько «крокує» по Житомиру…

У переддень великого дерибану або як Сухомлин хвацько «крокує» по Житомиру…

Усім відомий анекдот про те, що найбільше побрехеньок розповідають під час полювання та напередодні виборів. Про розмови  сучасних  мисливців щось конкретне важко сказати. А от про вибори – то інша справа.  Тут, насправді, все, як у казці – гарні програми, красиві слова, чудові обіцянки та безліч-безліч всілякого непотребу. Але є ще одна особливість – свої обіцянки кандидати, зазвичай, забувають вже за місяць-другий після виборів.  І що цікаво – чим більшу посаду отримає після виборів колишній кандидат,тим швидше  він забуває про свої передвиборчі балачки.

Житомиряни добре запам’ ятали гучно розрекламовані «перші кроки» колишнього кандидата у мери, а нині діючого міського голови Сергія Сухомлина. Хоча про зміст багатьох рекламних постерів та бордів люди у більшості своїй швидко забули, проте одну обіцянку із «першого кроку» Сергія Сухомлина житомиряни добре запам’ ятали. І це мабуть тому, що стосується вона найбільш болючої проблеми у Житомирі – безробіття. Тому обіцяні нинішнім мером Житомира три тисячі робочих місць були його найкращим аргументом під час виборів. Люди розмірковували і сподівалися, що ставши міським головою Сергій Іванович, скоріш за все, навряд чи ощасливить три тисячі житомирян новою роботою. Проте на кілька сотень чи бодай на тисячу новостворених робочих місць Житомир все ж таки розраховував.

Перші кадрові кроки нового мера були, насправді, несподіваними. Але логіку призначень чи роздачі посад ще можна було якось пояснити – мовляв, міський голова виконує роздані напередодні виборів обіцянки, а потім вже нова команда розпочне обіцяні реформи та вдосконалення.

Та не так сталося, як гадалося. Свою роботу із «створення» нових робочих місць Сергій Сухомлин розпочав із проголошення масових скорочень, суцільної «оптимізації» та закриття багатьох комунальних підприємств, внаслідок чого позбудуться роботи сотні і сотні житомирян. Про те, що «шокова терапія» від Сергія Сухомлина розпочнеться із проголошення намірів ліквідації цілого ряду комунальних підприємств, ніхто не прогнозував і, мабуть, не здогадувався.

Звичайно, розмови та дискусії про можливі скорочення управлінського апарату у міській раді, на сенсацію не претендували. Адже чисельність чиновників у будинку мерії вже давно вважається занадто великою. До того ж, скорочення зайвих управлінь чи департаментів у мерії міста та зменшення  витрат на утримання  трьох сотень чиновників Житомирської ради принесло б новому меру додаткову популярність серед житомирян. Та Сергій Сухомлин зі скороченням чиновницької братії поки що не поспішає. Тим більш, новий мер навіть і не подумав  економити на зарплатах членів своєї  команди – найближче оточення Сухомлина, куди входять щонайменше із десяток нових начальників, розпочало свою діяльність із підвищення окладів та щедрого і обов‘язкового себе преміювання.

Ось таким став один із «перших» кроків Сухомлина, але на цьому новобраний голова не зупинився.

Далі «реформаторська хода» мера Житомира  стає ще більше шокуючою, яка вже лякає не стільки чиновників та всіляке там начальство, а саме рядових працівників кількох найбільших у Житомирі комунальних підприємств. Для цього новообраний голова Житомира навіть перестав дивитися у бік успішної і давно модернізованої у його передвиборчих промовах Вінниці та заявив, що у нас, житомирян, виявляється має бути вже свій шлях. І що нам  не потрібні і «неефективне» комунальне майно, і «збиткові» комунальні підприємства. І що ми навчалися у найсучасніших бізнес-школах та академіях і вчили нас єдиному – все комунальне має стати приватним, а значить – ефективно діючим і успішним. І тому, найпершим чином,  «реформи» по-житомирські будуть стосуватися приватизації таких комунальних гігантів, як «Управління автошляхів» і «Зеленбуд»!!!

Дійсно, «апетит приходить під час їжі». Так слідом за ЖУАШем та «Зеленбудом» реформування зачеплять колектив КП «Реклама», Інспекцію із благоустрою, а далі, вже влітку, після 1 липня 2016-го року, реформаторська «хвиля» добряче «погуляє» скороченнями у рядах житомирських «жеків», які, на думку Сухомлина, також мають бути приватизованими. А вже потім справа дійде й до теплих та не менш приємних справ із грошовитими «Житомиртеплокомуненерго», Житомирським трамвайно – тролейбусним управлінням, Водоканалом…

 Ось так розпочав виконання своєї виборчої програми новообраний Житомирський міський голова – замість створення нових підприємств та додаткових робочих місць зайнявся суттєвим їх скороченням та ліквідацією!!!

Хтозна, яким саме чином  проходитиме приватизація комунальних підприємств  і  хто саме у Житомирі стане головним приватизатором та отримає  ласий шматок у вигляді нібито збиткового майна ліквідованих та оптимізованих підприємств? Однак вже зараз зрозуміло, що подібні реформаторські «кроки» призведуть не тільки до чисельних звільнень, ліквідацій та кадрових скорочень, а й до чергового дерибану власності нашого міста.

Вибори пройшли і житомирянам  залишається лише почекати, аби вчергове пересвідчитися у тому, наскільки обіцяне стає діаметрально протилежним у реальному житті. А ще в тому, що чиєсь розчарування для декого стає доволі непоганим заробітком…

Андрій Галаганов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*