Home » ЕКОНОМІКА » «Укрнафта» запустила найпродуктивнішу свердловину після ГРП: дебіт 70 тонни нафти та 35 тис кубометрів газу

«Укрнафта» запустила найпродуктивнішу свердловину після ГРП: дебіт 70 тонни нафти та 35 тис кубометрів газу

«Укрнафта» збільшила добовий дебіт свердловини в 25 разів після проведення гідророзриву пласта. Зараз це найпродуктивніша свердловина компанії – 103 тонни на добу в нафтовому еквіваленті.

У травні 2024 року в свердловині на Північному Сході України було проведено гідравлічний розрив пласта (ГРП).

Роботи виконував підрядник, який надав найкращі умови на тендері у Prozorro – ТОВ «Такром Україна».

В процесі ГРП було закачано 210 кубометрів рідини та 54 тонни пропанту.

«За результатами свердловина, яка на штангово-глибинному насосі, «качалці», давала 4,1 тонни на добу, почала фонтанувати, – каже директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький. – Дебіт – 73 тонни нафти та 35 тисяч кубометрів газу на добу, або – 103 тонни в нафтовому еквіваленті”.

Загалом чотири класичні гелево-пропантні ГРП на інших свердловинах лише за перші 2 тижні роботи дали додатковий накопичений видобуток у 300 тонн нафти.

Також станом на кінець травня, було проведено 12 кислотних ГРП на 10 свердловинах родовища «Укрнафти» на Заході України. Спеціалісти департаменту розробки родовищ використовували удосконалену рецептуру розчину та комбінували власний флот і орендовану спецтехніку.

Результат – додатковий накопичений видобуток від ГРП та КГРП за 5 місяців склав 8941 тонн нафти, коефіцієнт успішності – 93%, середня кратність збільшення дебіту – 4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*