Використання штучного інтелекту у суді дозволяється навіть без розкриття цього факту, але за умови відповідності правовим та етичним стандартам. При цьому адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи.
З 1 січня 2025 року набуває чинності Політика Верховного суду Іллінойсу щодо штучного інтелекту.
У документі зокрема зазначається, що інтеграція ШІ в діяльність судів стає дедалі поширенішою, пропонуючи потенційні можливості підвищення ефективності роботи та покращення доступу до правосуддя. Проте вона також породжує критичні питання автентичності, точності, упередженості та цілісності судових документів, доказів і рішень. Розуміння можливостей і обмежень технологій ШІ є важливим для судової гілки влади.
Суди будуть уважно стежити за технологіями ШІ, які можуть загрожувати належній правовій процедурі, рівному захисту чи доступу до правосуддя. Непідтверджений або навмисно оманливий контент, створений ШІ, що сприяє упередженості, завдає шкоди учасникам судових процесів або перешкоджає встановленню істини та прийняттю рішень, не буде толеруватися.
Використання ШІ сторонами у справі, адвокатами, суддями, судовими секретарями, юрисконсультами та співробітниками суду не повинно стримуватися та дозволяється за умови відповідності правовим та етичним стандартам. Розкриття факту використання ШІ у судових поданнях не є обов’язковим.
Правила професійної етики та Кодекс суддівської етики повністю застосовуються до використання технологій ШІ. Адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи. Усі користувачі повинні ретельно перевіряти контент, створений ШІ, перед його поданням у судовому провадженні, щоб забезпечити точність і відповідність правовим та етичним зобов’язанням. Перед використанням будь-якої технології, включаючи генеративні застосунки ШІ, користувачі мають зрозуміти як загальні можливості ШІ, так і особливості конкретних інструментів.
Суд визнає необхідність безпечного використання ШІ, дотримуючись законів і правил щодо конфіденційності. Програми ШІ не повинні ставити під загрозу чутливу інформацію, таку як конфіденційні комунікації, персональні дані, захищену медичну інформацію, дані про правосуддя та громадську безпеку, інформацію, що стосується безпеки, або дані, які суперечать стандартам суддівської етики чи підривають довіру громадськості.
Верховний суд Іллінойсу обіцяє регулярно переглядати політику в міру розвитку цих технологій, приділяючи пріоритетну увагу довірі громадськості до судової системи та здійснення правосуддя. Судді залишаються остаточно відповідальними за свої рішення, незалежно від технологічного прогресу.
За наявною інформацією, Верховний суд штату Делавер видав подібну політику для суддів та інших судових посадовців у жовтні, а інші штати та федеральні суди створили комітети та робочі групи для вивчення впливу ШІ на судову систему.