Home » Наука » У Британії недорахувалися жаб

У Британії недорахувалися жаб

У Британії після торішньої посухи помітили значне скорочення популяцій жаб та тритонів, у тому числі в ставках, у яких раніше їх було багато. Про те, що в країні недорахувалися кілька видів амфібій, повідомляє The Guardian.

Екологи побоюються, що через кліматичні зміни сталася посуха, яка осушила ставки, необхідні для проживання та розмноження земноводних. Крім того, зими стали теплішими та сухішими, а весняні місяці, коли амфібії мігрують з місць зимівлі до водойм, — більш холодними, що також вплинуло на скорочення кількості дорослих особин та їх потомства. Експерти зазначили, що згодом ситуація лише посилюється, проте додали, що оцінити масштаб проблеми вдасться в кінці року, коли їм вдасться зібрати всі необхідні дані.

Від змін клімату страждають у тому числі рідкісні очеретяні жаби, що мешкають у піщаних дюнах і мечають ікру в неглибоких, прогрітих сонцем водоймах, які поповнюються дощовою водою. За словами зоолога Емілі Лейк, у 2022 році через невелику кількість опадів і, як наслідок, нестачі прісної води водойми, які перебувають під наглядом фахівців, куди ці амфібії відкладають ікру, наповнилися солоною водою, і всі зародки загинули. Представники ландшафтного парку Шерінгем-парк переконані, що однією з причин осушення ставків, де відбувається нерест жаб, є забір води з ставків для ведення сільського господарства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*