Home » ЕКОНОМІКА » У Росії вперше за 100 років настав дефолт із зовнішнього боргу

У Росії вперше за 100 років настав дефолт із зовнішнього боргу

У ніч на 27 червня в Росії вперше з 1918 року стався дефолт із зовнішнього боргу, оскільки минув пільговий період для виплати близько 100 млн доларів прострочених платежів за держоблігаціями, повідомляє агентство Bloomberg у понеділок, 27 червня.

Офіційного оголошення дефолту не станеться. Зазвичай це роблять міжнародні рейтингові агенції, але всі вони призупинили свою діяльність у Росії, зазначає Bloomberg. При цьому з таким оголошенням могли виступити власники бондів, але вони поки що намагаються оцінити, які шанси повернути всі чи хоча б частину своїх грошей, пише агентство. Для оголошення дефолту кредиторами необхідно, щоб із цим погодилася чверть утримувачів облігацією.

Це перший дефолт Росії із зовнішнього боргу з 1918 року, коли більшовики відмовилися від боргів царського режиму, пише Bloomberg.

У квітні Мінфін США не продовжив тимчасову ліцензію, яка робила виняток із санкцій і дозволяла власникам російських облігацій отримувати платежі від Росії. Термін дії цієї ліцензії закінчився 25 травня. До вечора 27 травня власники російських євробондів не отримали купонних виплат майже на 100 млн доларів, після чого почався відлік 30 днів до оголошення дефолту за цими платежами.

Через санкції британський Citibank відмовився виконувати функції платіжного агента з російських доларових випусків. Мінфін у результаті передав ці функції Національному розрахунковому депозитарію (НРД), вніс кошти на рахунок та заявив, що виконав усі зобов’язання. Пізніше НРД потрапив до шостого пакету санкцій ЄС. У Кремлі це рішення назвали спробою Брюсселя підштовхнути Росію до “штучного дефолту”. 22 червня президент Росії Володимир Путін підписав указ про тимчасовий порядок виконання зобов’язань із зовнішнього боргу Росії у валюті, який передбачає здійснення таких виплат у рублях.

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов минулого тижня заявив, що “створення штучних перешкод для Російської Федерації з обслуговування державного зовнішнього боргу потрібно для того, щоб повісити ярлик “дефолт”. “Заявити можна будь-що, і ярлик спробувати повісити. Але всі, хто розуміється, розуміють, що ніякий це не дефолт. Чесно кажучи, вся ця ситуація виглядає фарсом”, – заявив Силуанов.

Bloomberg називає “подію дефолту” скоріше символічною для російської економки та росіян, які “переживають двозначну інфляцію і найгірший економічний спад за останні роки”. “Це похмурий маркер швидкого перетворення країни на економічного, фінансового та політичного ізгоя”, – констатує агентство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*