Home » Події » Рішення Верховного суду про аборти сколихнуло США

Рішення Верховного суду про аборти сколихнуло США

Після того як у п’ятницю Верховний суд США позбавив американських жінок конституційного права на аборт, у деяких штатах почали закриватися клініки.

Очікується, що близько половини штатів запровадять нові обмеження або заборони після того, як суд скасував своє рішення 50-річної давнини у справі “Роу проти Вейда”, повідомляє ВВС.

Ще у 13 штатах діють закони, згідно з якими аборт буде заборонено протягом 30 днів.

У Фініксі в штаті Аризона поліція застосувала сльозогінний газ проти учасників акції “за вибір”, які почали розбивати двері та вікна на вулицях столиці штату. У Лос-Анджелесі протестувальники ненадовго перекрили рух на шосе.

У Новому Орлеані (штат Луїзіана) – ще одному штаті, в якому діють закони миттєвої заборони, – Центр жіночої медичної допомоги закрився у п’ятницю, а його співробітники розійшлися додому.

Згідно з дослідженням Planned Parenthood, організації охорони здоров’я, яка робить аборти, рішення Верховного суду позбавило права на переривання вагітності близько 36 мільйонів жінок репродуктивного віку.

  • Закони про заборону вже вступили у силу у Кентуккі, Луїзіані, Арканзасі, Південній Дакоті, Міссурі, Оклахомі та Алабамі.
  • Заборона у Міссісіпі та Північній Дакоті набуде чинності після того, як їх схвалять генеральні прокурори штатів.
  • У штаті Вайомінг заборона набуде чинності 29 червня, у штаті Юта вона має бути підтверджена законодавчою радою.
  • Заборони в Айдахо, Теннессі та Техасі набудуть чинності через 30 днів.

Попри те, що питання аборту викликає розбіжності у США, нещодавнє опитування Pew показало, що 61% дорослих стверджують, що операція має бути законною на будь-якому терміні вагітності, тоді як 37% стверджують, що аборт потрібно заборонити.

Президент США заявив, що рішення ставить під загрозу здоров’я та життя жінок.

“Це впровадження екстремальної ідеології та трагічна помилка Верховного Суду”, – сказав він.

Він сказав, що працюватиме над тим, щоби державні та місцеві чиновники не могли перешкоджати жінкам виїхати на процедуру в інші штати. Він додав, що захистить доступ жінок до контрацепції та ліків для припинення вагітності до 10 тижнів.

П’ятничне рішення означає повне скасування власного правового прецеденту Верховного суду – надзвичайно рідкісний крок. Він може розпочати політичні битви, які розколюють націю.

Губернатори штатів західного узбережжя Каліфорнії, Вашингтону та Орегону пообіцяли захищати пацієнток, які приїдуть на процедуру з інших штатів.

У штатах, де ставлення до абортів дуже різниться, як-от Пенсільванія, Мічиган і Вісконсин, – законність процедури може змінюватися в залежності від того, хто прийде до влади під час виборів.

В інших випадках можуть розпочатися нові юридичні баталії, зокрема щодо того, чи можуть жінки виїжджати за межі штату для аборту або замовляти препарати для переривання вагітності через поштову службу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*