Home » ЕКОНОМІКА » Україна допоможе Європі, але надзвичайно дорого

Україна допоможе Європі, але надзвичайно дорого

Уляна Супрун - дохтор-смерть

Уляна Супрун – дохтор-смерть

У зв’язку із нововведеннями Міністерства охорони здоров’я в Україні виникає ще одна проблема. І на цей раз – із швидкою допомогою. Відтепер за викликом замість лікаря або фельдшера будуть приїжджати водій, перейменований в медичного техніка та парамедик. Та головне – на виклики швидкої додому вони їхати не зобов’язані.

Кваліфікаційні вимоги до медичного техніка і парамедика складені так, що медична освіта їм не потрібна. Завдання цих людей – доставити пацієнта в лікарню. Вони повинні лише підтримувати життєво важливі функції організму, а повноцінне надання медичної допомоги і встановлення попереднього діагнозу – це зовсім не їх компетенція.

До того ж, швидка буде виїжджати на екстрені випадки тоді, коли події відбуваються на вулиці – аварії, катастрофи, тощо. І головне, увага – на виклики додому їхати вони не зобов’язані. Тобто, наприклад, гіпертонічний криз, підозра на інфаркт або інсульт, висока температура у дитини – це зовсім не ті причини, за якими слід викликати парамедиків додому.

На думку експертів, такі нововведення Міністерства охорони здоров’я України значно погіршать стан надання швидкої невідкладної допомоги населенню та призведе до скорочення і звільнення десятків тисяч кваліфікованих лікарів по всій Україні.

До чого все це розповідаю, запитаєте? А до того, що у більшості країн Європейського Союзу є в середньому по чотири лікаря на тисячу мешканців, а у Польщі – лише 2,3 лікаря на тисячу громадян. Тому Польщі потрібно ще понад 80 тисяч лікарів, аби в них стало так, як у Європі.

Витрачати значний час та великі гроші на підготовку кваліфікованих лікарів поляки не стали та пішли значно простішим та, головне, розумнішим шляхом. У Польщі вирішили не збільшувати зарплату польським медикам та покрити нестачу медичного персоналу, запросивши на роботу українських лікарів. І для цього українським лікарям поляки навіть готові спростити працевлаштування.

Днями прес-секретар Міністерства охорони здоров’я Польщі Мілена Крушевська заявила, що її країна розглядає надання обмеженого права на медичну практику в певному місці роботи для українців. Якщо певній польській лікарні потрібен хірург, вона зможе працевлаштувати спеціаліста з України без необхідності заповнювати різницю в освіті. А вже працюючи у Польщі, український лікар зможе усунути різницю та отримати дозвіл на повноцінну роботу. Наразі у Польщі працюють 1 137 медиків-іноземців, серед яких 306 українців.

Ось так Україна допомагатиме Європі в охороні її здоров’я – швидко, дешево, але надзвичайно дорого для українців!!!

І на закінчення. За реформою української швидкої допомоги хворий повинен якось самостійно дістатися до лікарні. Якщо в нього на це, звичайно, вистачить сил. Але вихід є – якщо ситуація критична, то вийдіть на вулицю і вже там кричіть і просіть про допомогу. На такі випадки українські парамедики, начебто, будуть приїжджати.

Андрій Галаганов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*