Home » Коментар експерта » КЛЮЧОВИЙ ФОРМАТ МАЙБУТНЬОЇ БЕЗПЕКОВОЇ МОДЕЛІ ЄВРОПИ — СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АРМІЇ

КЛЮЧОВИЙ ФОРМАТ МАЙБУТНЬОЇ БЕЗПЕКОВОЇ МОДЕЛІ ЄВРОПИ — СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АРМІЇ

Україна вже є вагомим гравцем в безпековій системі Європи. Тож багаторічні розмови про створення спільної європейської армії мають реалізовуватись саме за участі нашої держави. Це має бути нова модель континентальної безпеки, яка лише посилить гарантії для всієї Європи і зміцнить НАТО. Україна в цьому процесі має і може відіграти ключову роль. Так вважає народний депутат «Голосу» Андрій Осадчук.

«Чим далі, тим більш нагальним є питання пошуку моделі майбутнього захисту Європу без повної залежності від США. І тут Україна має пропонувати свої послуги, свій досвід, знання і свої війська для створення єдиної європейської армії. Про неї Європа говорить останні років 20-ть, але поки без результатів. Однак всі мають дійти згоди, що єдиний дієвий формат європейської безпеки — європейська армія, яка може і має бути в загальній системі НАТО.

І на сьогодні, крім України, немає на континенті народу і армії, яка може грати ключову роль в такому процесі. Ми маємо просувати цей наратив і пропонувати це партнерам. Не потрібно Європі постійно оглядатися на США — спирайтесь на Україну і її досвід», — пояснює народний депутат.

Також за словами Андрія Осадчука, Україна за час Великої Війни вже дуже сильно вплинула на політичний ландшафт Європи.

«Сила української армії і українського спротиву вже вплинули на політичний ландшафт і чергові вибори в Європарламент і відповідно на всю Європу загалом. Адже якби Україна програла в перший тиждень чи місяць повномасштабної війни, немає жодного сумніву, що зараз би всі крайні праві і ліві популісти тріумфували би у більшості країн ЄС. І ключовою темою європейської політики було би: «давайте домовлятися з сильною росією», звичайно, на її умовах.

Це вже був би кінець європейського проекту, яким ми знаємо його до сьогодні. Зараз через недостатню рішучість ЄС з перших днів війни популісти таки отримають додаткові місця в Європарламенті, але залишаться в суттєвій меншості і не в останню чергу тому, що дорогу їм закрила Українська армія, яка захищаючи Україну, захистила демократичні цінності і демократичний порядок денний Європи, опираючись зовнішній агресії диктатур, спрямованих першочергово проти Європи», — наголошує представник «Голосу».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*