Home » Війна » В ТОЙ ЧАС, ЯК УКРАЇНЦІ ПРОДОВЖУЮТЬ ПОТЕРПАТИ ВІД ВІЙНИ, ООН ПРЕДСТАВИЛА ПЛАНИ ГУМАНІТАРНОГО РЕАГУВАННЯ ТА ДОПОМОГИ БІЖЕНЦЯМ У 2024 РОЦІ

В ТОЙ ЧАС, ЯК УКРАЇНЦІ ПРОДОВЖУЮТЬ ПОТЕРПАТИ ВІД ВІЙНИ, ООН ПРЕДСТАВИЛА ПЛАНИ ГУМАНІТАРНОГО РЕАГУВАННЯ ТА ДОПОМОГИ БІЖЕНЦЯМ У 2024 РОЦІ

Організація Об’єднаних Націй та партнери сьогодні звернулися до донорів із проханням виділити загальну суму 4,2 мільярда доларів США для підтримки постраждалих від війни громад в Україні та українських біженців і громад, які прийняли їх у регіоні, протягом 2024 року.

Майже через два роки після початку повномасштабної війни 14,6 мільйона людей в Україні потребують гуманітарної допомоги, що становить приголомшливих 40 % населення. Близько 6,3 мільйона людей покинули країну та залишаються біженцями, переважно в Європі.

Як показала нещодавня хвиля обстрілів, війна продовжує руйнівно впливати на мирних  мешканців. Водночас через сувору зиму загострилась нагальна потреба в життєво необхідній гуманітарній допомозі.

У прифронтових містах і селах люди вичерпали свої мізерні ресурси і покладаються на допомогу, щоб вижити. У Донецькій і Харківській областях сім’ї залишаються в пошкоджених будинках без води, газу чи світла. Унаслідок постійних обстрілів люди змушені проводити весь час у підвалах. Діти не можуть гратися надворі, не кажучи вже про відвідування школи.

Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГС ООН) координує реагування в Україні. Для Плану гуманітарних потреб і реагування, що має на меті допомогти 8,5 мільйонам людей у 2024 році, необхідне фінансування на суму 3,1 мільярда доларів США. Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) координує Регіональний план реагування на потреби біженців, для якого потрібно 1,1 мільярда доларів США, щоб підтримати 2,3 мільйона біженців і приймаючі громади.

Загалом двома планами ООН передбачають підтримку близько 10,8 мільйона людей в Україні та європейському регіоні, які найбільше потребують допомоги.

 “Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм та позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. Вже з огляду лише на це ми маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги”, — сказав заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Ґріффітс.

“Будинки, школи та лікарні, а також системи водо-, газо- та електропостачання, неодноразово зазнають ударів. Само суспільство перебуває під ударом, що має руйнівні наслідки. Наш план гуманітарного реагування втілюється спільно з національними НУО та волонтерами і передбачає повний спектр допомоги”.

Українські біженці в сусідніх країнах також потребують посиленої та сталої підтримки. Незважаючи на зусилля щодо включення дітей у місцеві громади, лише половина дітей-біженців шкільного віку навчається в школах у приймаючих країнах.  А чверть біженців, які потребують допомоги, мають проблеми з доступом до медичної допомоги. Лише від 40 % до 60 % біженців працевлаштовані, часто на роботах, що вимагають нижчої кваліфікації, і багато з них залишаються вразливими, не маючи достатньо засобів для існування.

“Хоча їхня ситуація вже не в заголовках новин, мільйони біженців з України все ще потребують термінової підтримки”, – сказав Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді. “Приймаючі країни продовжують надавати захист і залучати їх до життя громад, але багато вразливих біженців все ще потребують допомоги. Вони не повинні відчувати тиску щодо необхідності повернутися через те, що не можуть звести кінці з кінцями за кордоном. Усім біженцям необхідно допомогти та надати їм можливість використовувати та розвивати свої таланти, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли цьому сприятиме ситуація”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*